Latviski По русский

Ceļojumā ar kaķi  Ja plānojat ar kaķi doties ceļojumā vai izbraucienā, tad ļoti būtiski tam ir savlaicīgi sagatavot kaķi. To ir jādara nevis dažas stundas pirms brauciena, bet gan 1-2 dienas pirms tā.

 

 Vispirms jau parūpējaties lai pārvadāšanai būtu nopirkts konteiners vai speciāla soma. Nav ieteicams kaķi pārvadāt turot to rokās. Konteineram ir jābūt atbilstoša izmēra, ar labi nofiksējamām metāliskām durvīm. Kaķi nedrīkst uzreiz bāzt konteinerā - tas nobīsies, pretosies un ienīdīs savu pagaidu mitekli. Labāk nolieciet konteineru uz grīdas un ielieciet tajā kaut kādu kaķa gardumu. Būtiski lai kaķis pats pienāk, aposta nepazīstamo priekšmetu, mierīgi ieiet tajā. Kaķim ir vajadzīgs kaut kāds laiks, lai tas mierīgi pats pierastu pie būra.
  
 
Dodoties ceļojumā ļoti būtiski ir paņemt līdzi ūdeni un nedaudz ēdienu - sauso barību (to ir vienkārši pārvadāt un uzglabāt, tā nesmērē rokas un nebojājās). Vajag padomāt arī par kaķa aptieciņu. Tas ir ļoti svarīgi, ja kaķene ir grūsna vai nesen dzemdēja, ja kaķim ir kaut kādas slimības vai tas jau ir vecs.

Kā pārvadāt kaķi
Pirms brauciena kaķi ir ieteicams 12 stundas nebarot, lai to pasargātu no vemšanas vai caurejas. Ceļojuma laikā periodiski kaķim ir jādot padzerties, bet barot to vajag tikai tad, ja ceļojums ir ilgstošs.
 Ceļojuma laikā un jaunā vietā neatstājiet kaķi vientulībā - viņam jūs ir jāredz un jādzird. Laipni runājiet ar kaķi. Ja ceļojums būs ilgstošs, vispirms pieradiniet kaķi staigāt pie pavadas, lai šādi mierīgi varētu ceļojumā veikt pastaigas (ja tādas būs iespējamas). Ja pastaigāties ceļojuma laikā nevarēsiet, ieklājiet konteinerā speciālas mitruma uzsūcošas salvetes vai paladziņu un paņemiet līdzi tualetes papīru. Tas jums palīdzēs attīrīt būri no urīna un izkārnījumiem.Kaķis automašīnā
 Ja pārvadājiet kaķi automašīnā, nekādā gadījumā nelaidiet to ārā no konteinera. Kaķis var nobīties no skaļajiem trokšņiem un nepazīstamās vides un sākt haotiski skraidīt pa automašīnas salonu, novēršot šofera uzmanību un var arī izlēkt pa atvērto logu vai arī kaut kur ielīst, piemēram, zem bremzes pedāļa un tādejādi izraisīt avārijas situāciju.
Rūpējieties par to, lai automašīnas salonā nebūtu pārāk karsts: sutoņa un karstums var izsaukt dzīvniekam saules dūrienu vai sirdslēkmi. Dodiet kaķim ūdeni un rūpējaties lai mašīna tiktu vēdināta, bet nepārcenšaties - ja būs caurvējš, tad kaķis var saaukstēties.

Kaķa pārvadāšana vilcienā
 Noformējiet nepieciešamos veterināros dokumentus un nopērciet dzīvniekam biļeti. Nelaidiet kaķi ārā no konteinera pat tad, ja brauciens ir ilgstošs. Veiklajam mazajam dzīvniekam ir viegli no jums aizbēgt un pazust. Tas var notikt pat slēgtā kupejā - kaķi pamanās izlīst caur ventilācijas režģi.
Kaķi ir jābaro tikai tad, ja brauciens ir ilgstošs - ielieciet trauciņu ar ēdienu būrī. Dzīvnieki bieži vien var kļūt kaprīzi: skrāpēt režģi, žēlabaini ņaudēt un visādi citādi izrādīt nevēlēšanos atrasties būrī. Neļaujaties šim provokācijām un kaķis pēc kaut kāda laika nomierināsies.

Kaķa pārvadāšana lidmašīnā
 Ceļojums ar kaķi lidmašīnā ir pats dārgākais un grūtākais. Sākot ar to, ka nepieciešamo dokumentu un izziņu sagatavošana būs ilgstoša. Būtiski ir zināt, kādi dzīvnieku ievešanas noteikumi un prasības ir tajā valstī, uz kuru jūs taisāties doties. Kaķa pārvadāšana tiek noformēta pēc bagāžas izcenojumiem, kuru jūs apmaksājiet pēc aviokompānijas noteiktiem tarifiem. Būtiski, ka var būt ierobežojumi tam, kāda izmēra konteineru drīkst pārvadāt salonā, bet kādu jau ir jānodod kā bagāžu. Pie tam var būt aviokompānijas, kurās ir noteikti ierobežojumi uz viena reisa laikā pārvadājamo dzīvnieku kopējo skaitu. Jārēķinās arī ar iespējamām problēmām lidojuma laikā, jo blakussēdētājiem var būt alerģija vai nepatika pret kaķiem. Nav zināms arī kā jūsu kaķis pārcieš gaisa bedres, ja tādas būs lidojuma laikā.


Prasības, kuras ir jāievēro, lai ar dzīvnieku brauktu ārpus Latvijas:

1. Braucot uz Eiropas Savienības valstīm (izņemot Lielbritāniju, Īriju, Maltu un Zviedriju) Jums līdzi ir jāņem Eiropas Savienības mājdzīvnieka pase, dzīvniekam jābūt ievadītam mikročipam un jābūt vakcinētam pret trakumsērgu.
Ja dzīvnieks ir vakcinēts pirmo reizi mūžā, kā arī, ja dzīvniekam nav ievērots vakcinācijas režīms (katru gadu vienu reizi), tad jāpaiet 21 dienai no vakcinācijas pirms izbraukšanas.

2. Ceļojot uz Lielbritāniju, Īriju, Maltu un Zviedriju ir vajadzīga Eiropas Savienības mājdzīvnieka pase, mikročips, vakcinācija pret trakumsērgu, kā arī 120- 365 dienas pirms izbraukšanas jābūt veiktām analīzēm, kurās jānosaka, cik efektīvi ir iedarbojusies trakumsērgas vakcīna. 24- 48 stundas pirms izbraukšanas Jums ar savu mīluli ir jādodas pie veterinārārsta, kurš dzīvniekam iedos zāles pret endo un ektoparazītiem ( tārpiem, blusām, ērcēm utt.), par ko viņš izdarīs ierakstu dzīvnieka pasē.

3. Ceļojot uz trešajām valstīm vajadzīga Eiropas Savienības mājdzīvnieka pase, mikročips, vakcinācija pret trakumsērgu, kā arī veterinārais sertifikāts. Dažas valstis var prasīt arī trakumsērgas analīzi.
Analīzes nav vajadzīgas uz sekojošām valstīm un zemēm: Debesbraukšanas sala, Apvienotie Arābu Emirāti, Antigva un Barbuda, Nīderlandes Antiļu salas, Argentīna, Austrālija, Aruba, Bosnija un Hercegovina, Barbadosa, Bahreina, Baltkrievija, Bermudu salas, Britu virdžīnu salas, Kanāda, Čīle, Fidži, Folklenda salas, Honkonga, Horvātija, Jamaika, Japāna, Sentkitsa un Nevisa, Kaimanu salas, Montserrata, Malaizija, Maurīcija, Meksika, Jaunkaledonija, Jaunzēlande, Franču Polinēzija, Senpjēra un Mikelona, Krievijas Federācija, Singapūra, Svētās Helēnas sala, Taivāna, Trinidāda un Tobago, ASV (tostarp Guama), Sentvinsenta un Grenadīnas, Vanuatu, Volisa un Futuna, Majota.


 Eiropas Savienības istabas (mājas) dzīvnieka pase ir veterinārārsta izdots dokuments, kurā veterinārārsts izdara ierakstus par dzīvnieka vakcināciju, attārpošanu utt. Šādu dokumentu drīkst izdot tikai identificētiem (ar mikročipu vai tetovējumu) dzīvniekiem.Komentāri (1)  |   Skatīts: 20390x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
kristine* - 2015-07-21 22:43
sveiki.esmu uk velamies atgriestis lv.bet seit neviens nezina kadas vakcinas vaig lai izbrauktu no valsts.esmu izmisuma.kajim ir viss ko vaig pase un cips. vai vinam vaig poti lai atgriestos lv


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ