Latviski По русский

Kāpēc kaķi baidās no ūdens?


  

Vai tiešām baidās? Ir zināms, ka kaķi ir lieliski peldētāji, bet tie, kuri baidās no ūdens, peldēt neprot. Ja papēta situācijas, kurās kaķis ir negatīva attieksme pret ūdeni, tad izrādīsies, ka runa šeit nav par bailēm no ūdens.


Kaķa mazgāšana
  
Kaķis ir vērotājs nevis uzspiestu kontaktu mīļotājs. Šajā situācijā kaķim pastāv divi negatīvie faktori: uzspiests kontakts ar saimnieku un pēc kaķa saprašanas absolūti nelietderīga mazgāšanās procedūra. Kaķis lieliski spēj notīrīt sevi pats un parfimērijas piedevas, kuras ir mazgāšanas līdzekļos, no kaķa uztveres smaržo riebīgi. Un tieši tāpēc kaķis cenšas izrauties, nevis bēg no ūdens. Protams, kaķis var arī neizrauties no saimnieka rokām un varonīgi paciest šo procedūru, pakļaujoties sava saimnieka kaprīzēm.

Kaķi aplēja ar ūdeni
  
 
Kuram gan patiktu, ja to pēkšņi aplietu ar ūdeni? Kaķu ādas sensorie receptori, līdzīgi kā jebkuriem siltasiņu dzīvniekiem, uztver šo faktu kā sitienu. Nu un ja iesita, tad pirmā reakcija ir - bēgt.
Slapjš kaķis
 Slapjš kaķis sāk spēcīgāk smaržot (ir labāk saožams), jo slapjais kažoks izsauc ādas atdzišanu, kā rezultātā notiek tās tūlītēja iekšēja sasildīšana par 5-7 grādiem. Kaķis atšķirībā no suņa, neķer savu medījumu skrienot pēc tā, bet uzbrūk tam no slēpņa. Tas, ka kaķis kļūst labāk saožams, var atbaidīt medījumu, un tas nav labi. Ja sunim medīšanas īpatnības ļauj mierīgi paskraidīt un apžūt, tad kaķis tā rīkoties nevar. Kaķis parasti žūst daudz ilgāk nekā suns.
Kaķa vilnai ir īpaša struktūra, kura kaķim ir nepieciešama termoizolācijai. Pateicoties savam kažokam, kaķi nekad necieš no pārkāršanas un nesalst. Vilna neļauj kaķa ķermeņa siltumam aiziet prom aukstumā un neļauj karstumam piekļūt kaķa ķermenim siltās dienās. Ja kaķa kažokā nonāk ūdens, sava veida gaisa spilvens pazūd, spalvas salīp un zaudē savas siltumizolējošās īpašības. Samircis kaķis ātri nosalts un nevar ilgi sasildīties. Kaķim ir ļoti attīstīts pašsaglabāšanās instinkts, kurš kaķim liek turēties tālāk no ūdens, lai nenosaltu.  Tā kā var teikt, ka kaķis baidās ne no ūdens, bet gan no nepatikšanām, kas var rasties. Kaut gan ir arī tādi kaķi, kuriem patīk peldēties (piemēram, Siāmas kaķi) un spēlēties ar ūdeni. Ir ne mazums piemēru tam, ka kaķi veikli spēj ķert zivis. Ir tādas kaķveidīgo sugas, kuras barību iegūst ūdenstilpēs un tāpēc tiem ir nepieciešams atrasties ūdenī, taču tas neattiecas uz mājas kaķiem. Tie ir pieraduši dzīvot komfortā, tāpēc, ja kaķim nepatīk peldēt vai ūdens procedūras, labāk nelikt viņam to darīt, jo tādejādi jūs riskējat, ka tiksiet saskrāpēts.
Komentāri (5)  |   Skatīts: 20978x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
danza* - 2012-02-26 19:00
mans kakis nomira vanna

Kristiāna.#* - 2012-10-20 09:44
Tagad vismaz kaut ko uzzināju par minkām.

Ps. man žēl tevis danza :(

Mega* - 2013-02-03 06:22
Nevisi kaķi baidās no ūdens!!! :-I

koko* - 2013-08-03 23:58
man nesen nopirka kaķi un es esu prieciga

Tenors* - 2013-11-28 08:24
Man jautājums. Vai kaķi var ņemt aiz čupra vai kā pareizāk teikt? Nu gribētos zināt,kā pareizi kaķi satvert. Es pārsvarā ņemu aiz čupra un viņš neko nevar man izdarīt.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ