Latviski По русский

Kartēziešu kaķa kopšana


    Biezajam un īsajam kartēziešu kaķa kažokam nav nepieciešama liela aprūpe (pilnīgi pietiek ar ķemmēšanu 1-2 reizes nedēļā). Tikai spalvas mešanas laikā (tās laikā spalvas izkrišana ir ļoti intensīva) ir ieteicams ķemmēt daudz biežāk. Ķemmei ir jābūt pietiekami mīkstai, lai nesabojātu kaķa pavilnu. Vislabāk izmantot speciālu cimdiņu vai gumijas suku (skat. attēlu).


 

Šiem kaķiem ir laba veselība. Vienīgā vājā vieta - zobi. Ir jāseko, lai uz tiem neveidotos zobakmens un, ja nepieciešama tīrīšana, jāapmeklē veterinārārsts. Dažkārt var arī būt problēmas pie patstāvīgo zobu izaugšanas, kad tiem traucējošie priekšzobi ir jāizrauj.
   Rūpes par kaķi nevajag pārspīlēt un nevajag to pārslogot to ar uzmanību, labāk tam dot pietiekami lielu brīvību un patstāvību. Ja ir doma kaķi mazgāt, ir jāatceras, ka tā blīvais kažoks atgrūž ūdeni, tāpēc būs ilgi jāgaida, kamēr kaķis pilnība izmirks. Dodoties ar kaķi pastaigās brīva dabā (kartēzieši dievina pastaigas), ir jāatceras ka ilgstoša uzturēšanās saulē var iebrūnināt kaķa kažoku.
 

 

Komentāri (0)  |   Skatīts: 14858x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ