Latviski По русский

Kāds ir kartēziešu kaķis (raksturs)


          Kartēziešu kaķi raksturo tā līdzsvarotība un rāmā daba. Tas nav uzmācīgs, bet nav arī pārāk kautrīgs. Kaķis ir kluss un vidēji aktīvs. Mīlīgs un labprāt kontaktējas ar saimnieku, pret svešiem cilvēkiem var būt ļoti atturīgs. Neprasa pret sevi lielu uzmanību un lieliski pārcieš vientulību. Ir iecietīgi pret svešiniekiem, maziem bērniem un citiem dzīvniekiem. Centīsies izvairīties no konflikta, neizrādot ne agresiju, ne bailes. Var pielāgoties jebkurai situācijai, ne par ko nežēlojas, labi iztur ceļojumus.

Nemīl ja tos tur rokās pret viņu gribu, jo uztur sava veida brīvības apziņu. Pret citiem kaķiem izturas draudzīgi. Attiecības ar cilvēku ir atkarīgas no tā vai mājās ir viens jeb vairāki kaķi. Ja kaķis ir viens, tas ļoti pieķeras savam saimniekam, visur seko tam un vēlas lai tam pievērs uzmanību. Ja ir vairāki kaķi, tad lielāku uzmanību kaķis pievērš savstarpējai komunicēšanai starp kaķiem. Kaķis lēnām sasniedz briedumu, tā raksturs mainās 9 mēnešu līdz 1 gada vecumam. Kaķēni ir ļoti kustīgi. Šīs šķirnes kaķi nav agresīvi, runči ir mierīgāki un vairāk mīl ka tos samīļo, kaķenes ir neatkarīgākas un aktīvākas. Var dzīvot mājās, taču viņam patīk ja ir brīva izeja uz dārzu.   Atrašanās ārpus mājas ļauj tam izrādīt savus mednieka instinktus, kā arī uzlabo spalvas izskatu. Kartēzieši ir lieliski mednieki un tos pat sauc par „peļu biediem". Taču ir jāatceras, ka pārāk ilga uzturēšanās saulē var izsaukt brūnu plankumu veidošanos to kažokā. Kaķim ir mednieka daba, tāpēc tas ir orientēts uz rotaļu medījuma noķeršanu un nogalēšanu. Pat spēlējoties tas racionāli izmanto spēku - gaida visizdevīgāko mirkli un tad lec uz medījumu ar zibenīgu un precīzu lēcienu. Var būt neparedzētas aktivitātes izpausmes, pārejā laika tie guļ vai atpūšas. Viņi ir uzticīgi saviem ieradumiem un katru dienu spēlē vienas un tās pašas spēles.

Kartēzieši ir ļoti uzticīgi tiem, ko viņi mīl. Viņi noteikti vēlas būt blakus, berzēt galvu gar mīļoto saimnieku, pastiept kaklu, lai tos pakasa. Viņi sekos jums, mierinās jūs skumjos mirkļos, ārstēs tad kad esat slimi. Gulēt viņiem patīk blakus saimniekam vai pat tieši viņam virsū. Viņu uzmundrinošā klātbūtne būs īsta dāvana gados vecākiem cilvēkiem un vientuļiem cilvēkiem. Šo kaķu uzticība nav uzmācīga. Tie neprasa nepārtrauktu uzmanību un ir gatavi gaidīt kamēr jūs esat aizņemti. Laba uzvedība šiem kaķiem ir ielikta gēnu līmenī. Tie augstu novērtē laipnu attieksmi pret sevi un atceras par to. Kartēzieši ir ļoti uzņēmīgi gan pret dažāda veida stimulēšanu, gan nopēlumiem, kaut arī dažkārt ne pārāk ātri reaģē uz tiem.
  

 

Komentāri (0)  |   Skatīts: 12228x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ