Latviski По русский

Kartēziešu kaķis (Chartreux)


            Vienīgā kartēziešu kaķu audzētava Latvijā: FLEUR FELIN !!!


   Kartēziešu kaķis (angliski: Chartreux, vāciski: Kartäuser) ir īsspalvainais kaķis un viena no nedaudzajām šķirnēm, kuru pagātne ir daudzu gadsimtu veca. Šādas šķirnes, atšķirībā no mūsdienu izcelsmes šķirnēm, sauc par dabīgam, jo tās sākotnēji attīstījās bez cilvēku iejaukšanās. 19.gadsimtā kartēziešu šķirnes kaķi kļuva atbilstoši mūsdienu kritērijiem. Mūsdienās tā ir reta un vērtīga kaķu šķirne.


   Kartēzietis ir ļoti skaists zilganas nokrāsas kaķis. Un kaut arī tas ir īsspalvainais kaķis, vizuāli tas šķiet tik pat gaisīgs kā pūkainie garspalvainie kaķi. Franču šarms un skaistums – lūk galvenās šīs šķirnes īpatnības. Tas ir samērā liels kaķu pasaules pārstāvis ar izteiksmīgām acīm.


   Latvijā par šīs šķirnes kaķiem zina ļoti maz. Francijā tā ir ceturtā populārākā kaķu šķirne (informāciju par to varat lasīt izvēlnē "Bibliotēka"). Šajā portālā ir apkopota visa būtiskākā informācija par kartēziešu kaķiem: izcelsmes vēsture, šķirnes apraksts, standarts, raksturs un kopšana. Šī informācija ir atrodama augšējā izvēlnes joslā. Tur izlasāms arī ir ļoti plašs analītisks pētījums, kas apkopots izvēlnē "Salīdzinājums". Runājot par zilo kaķu šķirnēm, bieži vien saskata līdzību starp britu īsspalvaino, krievu zilo, kartēziešu un koāta šķirnes kaķiem. Tomēr tās visas ir atšķirīgas šķirnes ar savu noteiktu starptautiski atzītu standartu. Izmantojot vairākus informācijas avotus, vairākās tabulās ir apkopotas katrai no šīm sugām raksturīgākās iezīmes.
   Kreisajā malā esošajās izvēlnēs varat izlasīt par jaunumiem un aktualitātēm gan šajā portālā, gan arī Latvijā (piemēram, informācija par kaķu izstādēm). Tur atradīsiet arī ļoti daudzas un interesantas kartēziešu kaķu fotogrāfijas, kā arī video gan ar informāciju par šīs šķirnes kaķi, gan par dažadiem ieteikumiem kaķu kopšanā.
   Ļoti noderīga informācija jebkuras kaķu šķirnes īpašniekiem ir atrodama izvēlnē "Kaķu barību analīze" - tas palīdzēs saprast, kādu barību izveleties savam mīlulim. "Testēšanas rezultātos" varat iepazīties ar kaķu tualešu higiēnisko pildvielu testēšanas rezultātiem. Daudz interesanta izlasāms arī izvēlnēs "Par kaķu audzināšanu", "Kaķis un tualete" un "Par kaķa zobiem"
   Daudzpusīgu informāciju atradīsiet "Bibliotēkā", kā arī no izvēlnes "Lejuplādes" varat lejuplādēt dažādus rakstus un dokumentus, piemēram, grāmatu "Kaķu horoskops" u.c. Izvēlnē "Saites" atradīsiet norādes par Eiropē esošajiem kartēziešu kaķu klubiem, starptautiskajām un Latijas kaķu asociācijām, zooveikaliem, dzīvnieku viesnīcām un citām noderīgām adresēm.  


Komentāri (0)          Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ